Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chełmno

 
Muzyka : Gotard : gotard.manifo.com/ Ziemia Chełmińska to zalążek najstarszych murowanych miast,zamków i wszystkiego co zaskakuje surowym nietkniętym przez wieki stanem pozwalając na pewnego rodzaju podróż w czasie... 2 najstarsze ośrodki Zakonu to właśnie Toruń (Thorn) i Chełmno (Culm) lokowane jednocześnie w 1233 r.na prawie chełmińskim. Prawo chełmińskie na którym w późniejszych wiekach także w Polsce lokowano szereg miast (min.Płock i Warszawę...) oraz wiele pierwowzorów w architekturze sprawiają,że niezwykłe z powodu położenia i architektury miasto jest też bardzo ważne historycznie. jest swoistym miastem doskonałym średniowiecza.

 


GTV Podróże
 
Data pliku video: 2012-05-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chełmiński – powiat położony w centralnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w mieście Chełmno. Powiat tworzy 6 gmin - Chełmno, Kijewo Królewskie, Lisewo, Papowo Biskupie, Stolno, Unisław,  zajmując obszar 527 km2.

  Na szczególną uwagę zasługuje położona na skarpie wiślanej stolica powiatu oraz chełmińska perła architektury, którą stanowi gotycko-renesansowy ratusz, dobrze zachowane mury obronne oraz sześć gotyckich kościołów.

  Powiat przecina autostrada A1 oraz drogi krajowe DK55 oraz DK91

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola