Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

J.W. Construction Holding S.A. po I półroczu: bardzo dobry poziom sprzedaży mieszkań

Data publikacji: 2017-09-21, Data modyfikacji: 2017-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 
J.W. Construction Holding S.A. po I półroczu: bardzo dobry poziom sprzedaży mieszkań

W I półroczu 2017 roku Grupa J.W. Construction Holding S.A. odnotowała 16 proc. wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloper sprzedał 850 lokali w porównaniu do 733 w tym samym okresie roku ubiegłego. Przychody netto Grupy w I półroczu były równe 135 mln zł, przy marży brutto ze sprzedaży na poziomie 22 proc. Pozwoliło to na osiągnięcie zysku brutto ze sprzedaży na poziomie 30 mln zł. Na poziomie wyniku netto Grupa odnotowała stratę 3,5 mln zł. Była ona spowodowana brakiem możliwości przekazań lokali z kończonych budów.

Utrzymująca się dobra koniunktura na rynku nieruchomości oraz dostosowanie oferty do potrzeb klientów i inwestorów znalazła swoje odzwierciedlenie w satysfakcjonujących wynikach sprzedaży. 16 proc. wzrost liczby sprzedanych mieszkań jest zgodny z założeniami Grupy.

Małgorzata Szwarc-Sroka, Członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A. nadzorujący Pion Ekonomiczny i Biuro Relacji Inwestorskich ocenia wyniki Grupy:

Kolejny kwartał raportujemy satysfakcjonującą sprzedaż, jednak obecne wyniki księgowe nie są odzwierciedleniem bieżącej sprzedaży, a liczby przekazań gotowych lokali klientom, która decyduje o wysokości przychodów i zysków. Obecnie niemal wszystkie inwestycje są w trakcie realizacji lub w trakcie uzyskiwania pozwoleń na użytkowanie, a pula lokali gotowych praktycznie się wyczerpała. W związku z tym w I półroczu przekazaliśmy jedynie 290 lokali. Podobnie jak rok temu dla wyników kluczowy będzie moment rozpoczęcia przekazań lokali z kolejnych etapów osiedla Bliska Wola. O ile o wynikach 2016 roku decydowały przekazania etapów B1 i B2 (ponad 960 lokali), o tyle o drugim półroczu bieżącego roku i początku przyszłego będą decydować oddania kluczy na etapach CM (część mieszkaniowa) i CK (część aparthotelowa) na łącznie blisko 940 lokali. Dodatkowo w najbliższych okresach przychody będą generowane z kończonej białołęckiej inwestycji Zielona Dolina II etap I (ponad 320 lokali) i trójmiejskiej Bernadowo II (blisko 240 lokali).  

Pula lokali z realizowanych w I półroczu budów – 16 inwestycji na prawie 4,5 tys. lokali – stanowi potencjał do przekazań i możliwości rozpoznania w wynikach Spółki na najbliższe 3 lata. Ponadto, równolegle pracujemy nad uzyskaniem pozwoleń dla inwestycji z naszego banku gruntów, które obejmują zbudowanie około 3 200 lokali.

Trzy inwestycje na blisko 900 lokali zostały rozpoczęte w tym roku. Jedną z nich jest 31-kondygnacyjny apartamentowiec Hanza Tower w centrum Szczecina, którego budowa ruszyła w marcu br. Znajdzie się w nim prawie 500 luksusowych apartamentów i penthouse’ów, z których część została już sprzedana. Ponadto w minionym półroczu rozpoczęliśmy trzeci, ostatni etap nagradzanego osiedla Nowe Tysiąclecie w Katowicach na prawie 350 lokali oraz kolejny etap, coraz bardziej popularnych domów szeregowych Villa Campina koło Ożarowa Mazowieckiego.

Ważnym wydarzeniem w I półroczu 2017 roku była dla Spółki emisja obligacji. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczone zostaną na rozwój działalności Spółki, w tym finansowanie wydatków związanych z przygotowaniem projektów deweloperskich oraz zakupu gruntów.

Na posiadanym atrakcyjnym banku gruntów intensywnie przygotowujemy kolejne projekty. Na bieżąco również monitorujemy rynek w poszukiwaniu nowych terenów. W kręgu naszych zainteresowań, oprócz Warszawy, jest rynek trójmiejski i krakowski. Na zakup gruntów i nieruchomości w tych miastach w ostatnim czasie podpisywaliśmy umowy przedwstępne.

W I półroczu Spółka zakończyła budowę pierwszego w swoim portfolio aparthotelu Varsovia Apartamenty Jerozolimskie. Oficjalne otwarcie odbyło się w maju br. W obiekcie znajduje się ponad 100 klimatyzowanych apartamentów o powierzchni od 21 mkw. do 60 mkw., objętych serwisem 4-gwiazdkowego hotelu.

Plany Spółki J.W. Construction

W najbliższym czasie szczególnie istotnym wydarzeniem dla Spółki będzie rozpoczęcie realizacji ostatniego etapu Bliska Wola na blisko 1 500 lokali, który ze względu na wyjątkową architekturę będzie zwieńczeniem tego flagowego projektu. Etap ten zakończy realizację całego kompleksu osiedlowego przy ulicy Kasprzaka, który docelowo obejmować będzie ponad 4 500 lokali mieszkalnych i aparthotelowo-komercyjnych.

Deweloper oczekuje także na decyzje dla swoich pozostałych warszawskich inwestycji mieszkaniowych obejmujących łącznie prawie 1 300 lokali oraz aparthoteli w Warszawie przy ul. Pileckiego na prawie 240 lokali i w Gdyni przy ul. Spokojnej na ponad 180 lokali.  

J. W. Construction, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: J. W. Construction
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chełmiński – powiat położony w centralnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w mieście Chełmno. Powiat tworzy 6 gmin - Chełmno, Kijewo Królewskie, Lisewo, Papowo Biskupie, Stolno, Unisław,  zajmując obszar 527 km2.

  Na szczególną uwagę zasługuje położona na skarpie wiślanej stolica powiatu oraz chełmińska perła architektury, którą stanowi gotycko-renesansowy ratusz, dobrze zachowane mury obronne oraz sześć gotyckich kościołów.

  Powiat przecina autostrada A1 oraz drogi krajowe DK55 oraz DK91

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola