Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tradycyjne szkolenia nie przynoszą efektów

Data publikacji: 2017-06-29, Data modyfikacji: 2017-06-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Tradycyjne szkolenia nie przynoszą efektów

Praktycznie co piątą firmę nie interesuje to, czego jej pracownicy uczą się na szkoleniach. A szkoda, bo koszt uczestnictwa jednej osoby to minimum 1000 zł. Druga strona również nie pozostaje bez winy. Szkolenie to często dla pracownika możliwość wyrwania się z firmy i – zamiast zdobywania wiedzy – korzystania z… mediów społecznościowych. Tak najczęściej wyglądają tradycyjne szkolenia. A przecież można inaczej…

Uczyć, bawiąc?

Sukces finansowy firmy zależy od jej pracowników, dlatego pracodawcy powinni w nich inwestować. Jednak nie sztuką jest wydawać pieniądze na szkolenia. Trzeba je organizować z głową. Gdy formuła szkolenia ma charakter wykładu, uczestnicy szybko się nudzą. Dobrze jest podnieść ich zaangażowanie… zapewniając rozrywkę. Zarówno dzieci, jak i dorośli najwięcej uczą się bowiem przez zabawę.

Włącz pracownika do gry

Nowe umiejętności warto zdobywać w niestandardowy sposób. Szczególnie jeśli kadra na co dzień staje przed skomplikowanymi wyzwaniami. Dzięki grom uczestnicy szkoleń mogą nauczyć się wychodzić poza utarte schematy i podchodzić do problemów w nowy, bardziej kreatywny sposób. Ponadto „gry dają nam możliwość decydowania bez rzeczywistych konsekwencji organizacyjnych czy finansowych i pozwalają zminimalizować ryzyko podjęcia decyzji błędnej” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej Piotr Ślęczka.

Poznaj reguły gry

Symulacja umożliwia nie tylko bezpieczne eksperymentowanie, lecz także uczenie się na błędach innych. Obserwowanie, jak rozwiązują problemy pozostali pracownicy, daje bezcenną i unikalną wiedzę, którą trudno zdobyć na tradycyjnym szkoleniu. Graczem może być każdy. Nie tylko młodzi, wychowani na grach, odnajdą się w tej formule szkolenia. „Dla starszego pokolenia będzie to na tyle nowe i ciekawe, że zachęci je do tego, by bardziej się zaangażować” – uważa ekspert.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: infowire
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chełmiński – powiat położony w centralnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w mieście Chełmno. Powiat tworzy 6 gmin - Chełmno, Kijewo Królewskie, Lisewo, Papowo Biskupie, Stolno, Unisław,  zajmując obszar 527 km2.

  Na szczególną uwagę zasługuje położona na skarpie wiślanej stolica powiatu oraz chełmińska perła architektury, którą stanowi gotycko-renesansowy ratusz, dobrze zachowane mury obronne oraz sześć gotyckich kościołów.

  Powiat przecina autostrada A1 oraz drogi krajowe DK55 oraz DK91

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola